Хотинська фортеця – сьоме чудо України

27 лютого 2013 р.

Неймовірної краси Хотинська фортеця

Автор: Андрій Гук
Першоджерело: foto.ua/gallery/photos/180313.html

Хотинська фортеця – одна з найбільш дивовижних пам’яток України. Почати з того, чим вона була – і закінчити тим, чим вона стала зараз, – і вам буде все зрозуміло. Скажемо тільки, що відвідати це місце варто абсолютно всім.

Хотин у грубому перекладі з української – бажаний, жаданий – і ця фортеця, мабуть, виправдовує свою назву тим, що була і залишається жаданою. Колись для завойовників, тепер – для туристів, вчених, для всіх, кому небайдужа історія рідного краю.

Заповідник в Чернівецькій області, стін та пагорби – це місце має дуже багату біографію. Та головне – воно просто красиве, і сама фортеця, яка добре збереглася та нині гордо височіє над річкою, і околиці, яким громіздка середньовічна будова відразу додає мрійливості.

Хотинська фортеця: історія

Історія Хотинської фортеці драматичнаПерше городище з’явилося тут ще близько п’ятого століття, а перші кам’яні мури звикли пов’язувати з Галицько-Волинським князівством. І вже в п’ятнадцятому столітті це -повноцінний замок, важлива стратегічна точка на місцевості. Досить сказати, що Хотинських битв з чотирнадцятого по сімнадцяте сторіччя було цілих п’ять, і стільки ж – облог Хотина.

Щоб захопити цю могутню фортецю, стіни доводилося підривати, так що історія Хотинської фортеці досить драматична. Музейним доглядачам є чим поділитися, і фактами про ранній період, коли фортеця була тільки укріпленим посадом, і розповідями про те, як на цьому місці з’явився знайомий по листівкам та фотографіям замок.

Музей у Хотинській фортеці

Ну, по-перше, там красиво, а по-друге – там чарівні екскурсоводи. Якщо ви хоч раз побували в групі туристів, яких провели по коридорах і залах, кому показали мури фортеці ці захоплені та освічені люди, ви точно захочете прийти ще.

Зазирнути до криницы, подивитися зі стін на річку … все це можна і самому, але хотинські екскурсоводи здатні оживити і каміння, і річку такою розповіддю, якої ви ніколи і ніде не почуєте.

Хотинська фортеця: сучасне життя

Біля Хотинської фортеці проводиться середньовічний фестивальФортеця – просто-таки історичне серце Хотина, куди з’їжджаються туристи, історики та діячі мистецтва. Екскурсоводами працюють за покликанням, але й кожен місцевий житель багато чого може розповісти.

Люди тут повально захоплені історією. Хотин фортецю свою любить, плекає і шанує: звісно ж, – туристичний центр! Хотинська фортеця – адреса, яку пізнають без усіляких номерів і уточнень. «Вам у фортецю? Це туди!». І ви йдете, щоб закохатися

Чого тільки не бачив Хотин, фортеця та околиці. Тут знімали сцени і з «Айвенго», і з «Трьох мушкетерів», і багато інших знаменитих кінострічок: надто стіни фортеці колоритні і красиві.

Вже не перший рік тут проводять масштабний фестиваль історичної реконструкції середньовіччя, на який з’їжджаються любителі повоювати в латах та пожити в історичних таборах з усього СНД, а часто – і з далекого зарубіжжя. Під древніми стінами знову скрегоче метал та ржуть бойові коні.

Історія оживає тут по-різному – і руками реконструкторів, і в роботах режисерів, які “вивозять” звідси сцени замкової облоги. І, звичайно, в уяві сотень людей, які приїжджають в Хотин доторкнутися до минулого. І від цього виходить, що саме тут минуле і сьогодення, як ніколи, близькі один до одного, зримі, відчутні. Може, в цьому і полягає чудо Хотинської фортеці?

Фото з фестивалю
Під щит теж слід вдягати захисну рукавицю.
FAQ
faq image