Як виникла Хотинська фортеця? Історична довідка

Хотинська фортеця набагато старша, ніж її сучасна споруда. Зазвичай фортеці виникають постійно на одних і тих же місцях, покриваючи старі городища і споруди, тому що стратегічні точки на нашій сейсмічно неактивній місцевості із сторіччя в сторіччя залишаються майже ті самі. Близькість до води, зручне для оборони розташування, інші чинники – і ось росте і росте на березі чи на пагорбі фортеця, будуючись і добудовуючись.

Якщо вас цікавить Хотинська фортеця, історія її не була виключенням. З п’ятого по десяте століття нашої ери там же знаходилося городище тиверців, укріплення на випадок війни, і йому тільки в майбутньому судилося стати тим замком, який ми звикли бачити сьогодні.

Як це було
Історики вважають, що перші кам’яні мури з’явилися тут в ті часи, коли цими землями володіло Галицько- Волинське князівство. Археологи виявили сліди білокам’яних стін тринадцятого століття, приблизно на третину від сучасних розмірів фортеці, а також стверджують, що на цьому місці знаходився укріплений посад.

Навіть у ті давні часи фортецю не так-то просто було взяти. Хоча ми, звичайно, не можемо уявити, якою була тоді Хотинська фортеця: фото відображають її сучасний вигляд.

З тим, як старився древній Хотин, фортеця змінювала свій вигляд. У другій половині п’ятнадцятого століття, під молдавським правлінням, фортецю було розширено. У неї з’явилося два подвір’я, північне – для командування, південне – для гарнізону, і палац коменданта, прикрашений “шахматкою”, кольоровими плитками в шаховому порядку.

В шістнадцятому столітті фортеця суттєво постраждала від вибуху – поляки захоплювали її, підірвавши стіни за допомогою мін. Але зруйновану частину перебудували, і фортеця стала ще красивішою і потужнішою, ніж була.

Хотинська фортеця – адреса її залишалася, як ви розумієте, та сама, – продовжувала бути важливою стратегічною точкою і надалі. Її добудовували і в сімнадцятому, і в вісімнадцятому столітті, розширюючи оборонні вали. Остання облога Хотина сталася на початку дев’ятнадцятого століття.

А далі фортеці вже поступово втратили своє значення як такі, і Хотин став просто красивим замком , відмінним місцем для прогулянок і зйомок фільмів. Але коли ти розумієш , що історія цього місця йде у минуле більш ніж на десяток століть , відчуття від подорожі в Хотин, у фортецю – зовсім інші.